Zespoły rockowe, które działają na polskiej scenie muzycznej bardzo często swoją działalność estradową rozpoczynały w czasach komunistycznych, a więc nawet ponad dwadzieścia lat emu. Jak się jednak okazuje zespoły te cieszą się tak dużą popularności, która na dodatkowo nie słabnie, że mają swoich fanów po dziś dzień. Dwa szczególnie znane polskie zespoły rockowe to zespół Perfect oraz zespół Budka Suflera. Wizytówką każdego z tych zespołów są ich wokaliści, którzy dzięki swojej charyzmie i doskonałemu kontaktowi z publicznością potrafią na koncertach poderwać tłumy do zabawy.

Wokalista zespoły Perfect Grzegorz Markowski jest znany ze wspaniałego głosu i ogromnego talentu. Znany jest również ze swego specyficznego imagu, którego najbardziej charakterystyczną częścią są długie, rozpuszczone włosy oraz skórzane obcisłe spodnie. Grzegorz Markowski jest znany nie tylko z ogromnych sukcesów estradowych, ale również z dość hulaszczego trybu życia. Z kolei wokalistą Budki Suflera jest Krzysztof Cugowski, który również jest osobą bardzo charakterystyczną. Znaki rozpoznawcze w przypadku Cugowskiego to silny i nieco zachrypnięty głos oraz duże okulary, które zasłaniają niemal pół twarzy. Każdy z tych dwóch wokalistów i liderów odniósł ogromny sukces w życiu zawodowym. Sprzedane miliony płyt,  liczne zwycięstwa w konkursach muzycznych niezliczone nagrody muzyczne są powodem do dumy. Ale artyści ci mogą być dumni również z innego powodu. Każdy z nich ma bowiem dzieci, które również związały swoje życie zawodowe z występami na scenie i z byciem artystom. Córką Grzegorza Markowskiego jest Patrycja Markowska, która podobnie jak ojciec została piosenkarką rockową.

Natomiast Krzysztof Cugowski jest ojcem dwóch synów: Piotra i Wojciecha, którzy wspólnie są założycielami zespołu Bracia, ktróy również gar muzykę rockową. Dzieci słynnych rodziców nadzwyczaj dobrze radzą sobie na scenie muzycznej, główni dlatego, że odziedziczyły po swoich rodzicach talent i siłę do wykonywania zawodu artysty estradowego. Zarówno Patrycja Markowska, jak i zespół Bracia są laureatami licznych nagród muzycznych i artystami, którzy zdobyli uznanie wśród publiczności w całej Polsce.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,