Muzyka rockowa jest tak bardzo popularnym gatunkiem muzycznym, że na całym świcie istniej e i działa kilka tysięcy zespołów rockowych. Gatunek muzyki jakim jest rock jest dość szybki i żwawy, a przy tym pozwala na doskonałą zabawę.

Chyba największą gwiazdą muzyki rockowej na świecie jest zespół Metallica. Na całym świcie nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby utworów tego zespołu. W ostatnim czasie zespół po raz pierwszy zagrał nawet koncert w Polsce. Było to zdecydowanie największe wydarzeni muzyczne roku. Bilety na koncert zespołu Metallica rozeszły się jak świeże bułeczki i już po kilku dniach sprzedaży biletów nie było. Zespół słynie z całej gamy świetnych utworów i wielu wydanych płyt. Jednym z najbardziej znanych kawałków zespołu Metallica jest utwór pod tytułem „Nothing else matters”. W utworze tym zespół zagrał w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Utwór jest bardzo długi ale każdy jego fragment jest rodzajem swoistej uczy dla uszu mlomena i fana twórczości zespołu. Równie znany co zespół Metallica jest zespół Aerosmith, wraz ze swoim najsłynniejszym utworem zatytułowanym „I don’t wanna miss a thing”. Wszyscy muzycy zespołu Aerosmith są bardzo charakterystyczni, ale najbardziej nietypowy a zarazem charyzmatyczny jest lider zespołu. Na koncerty zespołu Aerosmith przybywają tłumy fanów, a każdy z koncertów jest pełen niespodziewanych efektów pirotechnicznych, co czyni koncert doskonałym show. Nieco inny gatunek muzyki rockowej prezentuje zespół Bon Jovi.

Bardzo przystojny wokalista zespołu jest w stanie rozkochać w sobie niejedną fankę. Utwór pod tytułem „Always” jest nie tylko najbardziej słynnym utworem zespołu i jego wizytówką. Piosenka jest również bardzo często wskazywana jako jeden z najpiękniejszych utworów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Zespół Bon Jovi działał prężenie w latach osiemdziesiątych. Później na jakiś czas zawiesił swoją działalność, po to by na początku dwudziestego wieku swoimi utworami ponownie zawojować listy przebojów na całym świcie. Fenomen zespołu trwa nadal, zespół wciąż nagrywa nowe przeboje, które szybko zdobywają szyty notowań muzycznych.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,